BELYSNING / Ljusstakar & kandelabrar / Kandelabrar 14099424
nr 1409 9424
Kandelabrar
Ett par, nysilver, 1940-tal. Höjd: 23 cm
Utrop:
600 kr
Såld:
350 kr
måndag 2 augusti 2021
kl 19:28:04
31/7 11:55:13
300 kr
1/8 19:47:38
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.